Reklam
Reklam
escort istanbul
İhracat yapmaya mı karar verdiniz?
Murat Işık

İhracat yapmaya mı karar verdiniz?

Bu içerik 367 kez okundu.
Reklam

İhracat Yapmaya karar verdiniz..

Bilmeniz gereken ilk iki destekten biridir, 'Pazar araştırma desteği '

Bu destek ürün ya da hizmetlerinizin yurtdışında karşılık bulması ve bu amaçla dünya üzerindeki pazarları taramanızı ve bu tarama ile müşteri bulmanız için gezileri ön görür.

 

Bu sistemde,

BİR ŞİRKETTEN 2 KİŞİNİN İHRACAT AMACIYLA YAPACAĞI YURTDIŞI İŞ GÖRÜŞMELERİ KAPSAMINDA ULAŞIM GİDERLERİ - KONAKLAMA GİDERLERİ,  DESTEK ÜST LİMİTİ: 7.500 $ (YILLIK 10 ADET)  DESTEK ORANI: %50-70 oranında desteklenir.

,

Bu desteği alan firmanın uluslararası yapıya kavuşması için kullanılmalı ve firmanın uluslararası bağlantılar oluşturulması için kullanılmalıdır.

Ekonomi yöneticileri ihracata teşvik verirken bunu belli bir mantık zinciri içinde kurgulamıştır. Bu kurguda belli bir üretim aşamasına gelmiş firmanın ihracatı düşünmesi gerekliliğinden yola çıkarak hazırlamışlardır. Bu aşamaya gelmiş, ya da aracılar yardımı ile ihracat tecrübesi edinmiş, bir şekilde ihracatı çözüm olarak gören stratejinin yurtdışına giderek müşteri bulmasını teşvik etmek amacı ile Pazar araştırma desteği alarak çalışmalarını desteklemeyi öngörmüştür.

Bu aşamada ihracat stratejisi ve yol haritası olan bir çalışma öngörülmektedir. Bu yol haritası ışığında dikkatli bir iş akışı ile hareket ederek bu teşvikleri alması gerekmektedir.

Bu teşvikle ilgili dikkat edilmesi gereken huşular aşağıdaki gibidir.

 

 

Başvuruların ödeme belgesi tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde doğrudan veya posta ile Bakanlığın EK E’de belirtilen Bölge Müdürlüklerine yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

İmza sirküleri, pay cetveli, fatura ve sözleşme aslı veya Noter, İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterlikleri ya da Bakanlığın aslını görerek onayladığı nüshaları ibraz edilmelidir.

 

 

EK A-1, EK A-2 ve EK A-3’ün şirket kaşesiyle kaşelenerek şirket imza sirkülerinde tatbik imzası bulunan, şirketi temsil ve ilzama yetkili kişiler tarafından imzalanması, münferit ve müşterek imza hususlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 
Başvuru esnasında ibraz edilen Görüşme Yapılan Kurum/Kuruluş/Şirket Bilgi Formunda  (EK A-5) yurt dışı pazar gezisinde görüşme gerçekleştirilen tüm kurum/kuruluş/şirket bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Başvuru sırasında ibraz edilen formda yer alan bilgilere ilişkin olarak başvuru sahibi firmanın değişiklik talepleri dikkate alınmayacaktır.

 


Pazar araştırmasının birden çok ülkede yapılması durumunda EK A-4’ün her bir ülke için ayrı ayrı hazırlanması gerekmektedir.

 


Seyahat başlangıç günü ve resmi tatil (hafta sonu tatil günü) hariç olmak üzere, görüşme yapılmayan günler için konaklama bedeli ve araç kiralama ücreti desteklenmez.


Yurt dışı pazar araştırması gezisinin en az 2 (iki), yolculuk (Türkiye’den gidiş ve Türkiye’ye dönüş) hariç en fazla 10 (on) günlük kısmı desteklenir. Burada bahsi geçen en az 2 (iki) günlük süre en az 2 (iki) gün araştırma yapılması zorunluluğunu ifade eder. 10 (on) günlük süre araştırma yapılan ülkeye varış tarihinden sonraki günden itibaren başlar.

 

 

İhracat ile ilgili devlet destekleri hakkında danışmanlık hizmeti alarak mesafe almanız hakkınız olan kaynakları kaybetmemeniz için gereklidir. İhracatı Geliştirme Merkezi olarak size bu konuda destek olmaya hazırız

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!