Reklam
Reklam
escort istanbul
Bu Zorluklarla 500 Milyar Dolar Çok Zor!
Leyla Takak

Bu Zorluklarla 500 Milyar Dolar Çok Zor!

Bu içerik 1356 kez okundu.
Reklam


Türkiye'yi 2023 e hedefi için çaba harcarken buna destek olmak için çalışan ihracat danışma merkezleri ve buna benzer birçok kurum vardır. Ancak bu konuda onlara verilen desteği tartışmak gerek. Bu merkezler ihracat için çalışmakta firmalara danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.


En basit örnekle, İhracatı Geliştirme Merkezi olarak hazırlayacağımız eğitimler için aradığımız ticaret ve sanayi odalarından istediğimiz bilgileri alamamaktayız ve 2023 yolunda ilerlemek isteyen ihracat firmalarına yardımcı olmak isteyen biz kurumlar için büyük sorun teşkil etmektedir. Henüz şehirlerinin ihracat rakamlarını tutmayan ya da bunu bizlerle paylaşmaktan aciz ticaret ve sanayi odaları varken 2023 için nasıl 500 milyar dolar hedefini tutturmayı düşünebiliriz.

 

 

Türkiye’nin istenilen hedefi tutturması o kadar zor değilken bu durumu zorlaştıran bu ve benzer kurumlar sayesinde istenilen hedefi bırakın mevcut ihracat rakamlarının altına düşebiliriz. Ekonomi bakanlığının derhal bu duruma bir çare bularak İhracatı geliştirme merkezi ve benzer kurumların işlerini kolaylaştırması gerekmektedir.

500 milyar dolar hedefinde bu kurumların rolü büyüktür. Ancak bu kurumlara basit yaklaşımın önüne geçilmeli ve aslında ihracat hedefi için ne kadar önemli olduğu vurgusu üzerinde durulmalıdır. Böylelikle hem ihracat firmaları hem de bu firmalara eğitim ve danışmanlık yapan merkezlerin işi kolaylaşır. 

 

LEYLA TAKAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!