Reklam
Reklam
escort istanbul
Dostluk 'Gaz' ile Geldi
Kadir Sevinç

Dostluk 'Gaz' ile Geldi

Bu içerik 1437 kez okundu.
Reklam

Turcas CEO'su Batu Aksoy, dün yaptığı basın toplantısında, “İsrail’d eki Leviathan rezervindeki doğal gazın yarısı olan 250 BMC hacmindeki gazın önümüzdeki 20-30 yıl boyunca Türkiye'ye aktarılacak. Türkiye’ye, 2020 yılından itibaren yılda 8 BMC hacminde gaz aktarılacak. Doğal gaz konusunda İsrail ile Türkiye arasındaki müzakereler çok geriye gidiyor. İlişkilerimizi, yalnız komşularımızla değil tüm dünya ülkeleri ile geliştirmeliyiz.
Türkiye'nin İsrail'den alabileceği gazın fiyatı, Türkiye’nin bugünkü tedarikçilerinin fiyatlarına kıyasla daha düşük olacaktır. Turcas, İsrail'den alınabilecek gazı, yalnız Türkiye'de değil, Avrupa ülkelerine de pazarlayabilecek enerji guruplarının bir parçasıdır. Türkiye'nin doğal gaz kaynaklarını çeşitlendirmesi Türkiye'nin enerji fiyatlarını düşürmesine yardımcı olacaktır. Vurgulamalıyız ki, Türkiye'nin gaz ihtiyacı İsrail'inkinden 7 kat daha fazla ve gelecek 20 yıl içinde ihtiyacı olan miktarın ikiye katlanması bekleniyor.

İsrail'den Türkiye'ye döşenebilecek gaz hattının maliyeti, gaz sıvılaştırma tesisi kurmaktan daha düşük olacaktır. Kıbrıs'ta oluşması beklenen yeni düzen, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, bugün boru hattının sularından geçmesine karşı olan olumsuz tavırlarını değiştirecektir. Döşenecek gaz borus hattıyla Kıbrıs'a da gaz aktarabilir.” şeklinde konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!