Reklam
Reklam
Reklam Desteği Almak için izlenecek yol
Abdulah KILIÇ

Reklam Desteği Almak için izlenecek yol

Bu içerik 470 kez okundu.
Reklam

REKLAM DESTEĞİ BAŞVURU BELGELERİ

Başvuru dosyasının aşağıdaki sıralamaya uygun şekilde hazırlanması gerekir.

1. Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğünü muhatap dilekçe

2. Reklam Desteği Başvuru Formu (EK-20A)

3. Yapılan reklama ilişkin sözleşme

4. Reklam verilen filmin kopyası

5. Filmin yurtdışında gösterime girdiğini veya satışa sunulduğunu kanıtlayıcı belge

6. Fatura

7. Banka onaylı ödeme belgesi

8. Genel Müdürlük tarafından talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

- Destek başvuruları, filmin yurt dışında gösterime girmesini veya satışa sunulmasını müteakip yapılır. Ödeme belgelerinin, filmin yurt dışında gösterime girmesinden veya satışa sunulmasından itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde Genel Müdürlüğe ibraz edilmesi gerekir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

- Sözleşme, filmin yurtdışında gösterime girdiğini veya satışa sunulduğunu kanıtlayıcı belge, fatura ve ödeme belgesinin aslı veya noter onaylı ya da Genel Müdürlüğün aslını görerek onayladığı nüshaları ibraz edilmelidir. 

- Başvuru Formunun kaşelenerek imza sirkülerinde tatbik imzası bulunan temsile yetkili kişi/kişiler tarafından imzalanması, münferit ve müşterek imza hususlarına dikkat edilmesi gerekir.

- İngilizce haricindeki yabancı dillerde düzenlenen belgelerin yeminli tercüman tarafından Türkçe tercümelerinin yapılması gerekir.

- Dekont,e-dekont, hesap dökümü, swift belgesi, kredi kartı ekstresi, vb. belgeler ödeme belgesi olarak kabul edilir. Ödemenin çek ile yapılması halinde, banka onaylı çek fotokopisi ve banka onaylı hesap dökümünün sunulması gerekir. Cirolu çekler ile yapılan ödemeler, destek kapsamında değerlendirilmez.

- Ödemelerin bankacılık kanalı ile gerçekleştirilmesi zorunlu olup şirket kredi kartının yanı sıra şirket ortağının, çalışanının veya harcama yapma yetkisi verildiği şirket imza sirkülerinde belirtilen şahıslara ait kişisel kredi ile yapılan ödemeler de kabul edilir. Şirket ortağı, şirket/kurum çalışanı veya şirketin organik bağının bulunduğu yurt dışında kurulu şirket tarafından alacaklının banka hesabına gerçekleştirilen ödemelerde, söz konusu meblağın ödemeyi gerçekleştiren kişiye/şirkete başvuru sahibi tarafından aktarıldığının tevsiki ve kişinin/şirketin başvuru sahibi ile olan bağını gösterir belgelerin ibrazı zorunludur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!