Reklam
Reklam
escort istanbul

Teşvikler hayvan varlığını daha da çok artırdı...

Türkiye'nin önde gelen hayvancılık alanlarından Erzurum'da, Tarım ve Orman Bakanlığının sağladığı desteklerle Kurban Bayramı dolayısıyla batı illerine sevk edilecek kurbanlık oranında geçen yıla göre yüzde 15'lik artış bekleniyor.

Teşvikler hayvan varlığını daha da çok artırdı...
Teşvikler hayvan varlığını daha da çok artırdı... admin
Bu içerik 1847 kez okundu.
Reklam

SAHİP olduğu yüzde 11'lik mera arazisi ve hayvan varlığı açısından ülkenin önemli hayvancılık alanlarından biri olan Erzurum, bu yıl da batı illerine en çok kurbanlık sevkiyatının yapılacağı iller arasında yer alıyor.     

Geçen yıl Kurban Bayramı dolayısıyla 34 bin büyükbaş ve 32 bin küçükbaş kurbanlığın batı illerine gönderildiği kentte, bu yıl 40 bin büyükbaş ve 38 bin küçükbaş kurbanlığın sevk edilmesi öngörülüyor.     

Tarım ve Orman Bakanlığının, besicilere yönelik uygulamaya koyduğu projelerin yanı sıra sağlanan yaklaşık 208 milyon liralık tarımsal destek sayesinde yüzü gülen besiciler, geçen yıla oranla yüzde 15 daha fazla kurbanlık sevki gerçekleştirecek.     

Geçen yıl sevkiyat ve kesimler sonrası 1 milyon 356 bin hayvan varlığı bulunan doğunun kurbanlık deposu Erzurum'daki bu varlık, kesimler ve sevkıyatlara rağmen 89 bin hayvan artarak 1 milyon 445 bine yükseldi.     

Erzurum Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte hayvan hareketleri ve kesimlerinde büyük yoğunluk yaşandığını, sevk, kesim ve yoğunluğun olduğu bir dönemde insan ve hayvan sağlığı açısından önemli tedbirler alındığını belirtti.

#ihracat #ithalat #ekonomibakanlığı #bayram #kurbanbayramı #hayvan #türkiye #İgeme #muratışık #goldatlantic #gateoftec #erzurum #kurban #orman #teşvik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!