Reklam
Reklam
escort istanbul

‘Genç Arıkovanı’na ödül yağdı.!

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nın liseli girişimciler için oluşturduğu Genç Arıkovanı’nda en başarılı projeler belirlendi.

‘Genç Arıkovanı’na ödül yağdı.!
‘Genç Arıkovanı’na ödül yağdı.! admin
Bu içerik 1142 kez okundu.
Reklam

İlgi çeken projeler

genc.arikovani.com adresi üzerinde en fazla destek toplayan ilk üç girişimci, yine Arıkovanı girişimcisinin ürünü olan üç boyutlu yazıcı Alya 3D Printer’ın sahibi oldu. Tüm proje gruplarına ise yine Arıkovanı’nda başarıyla fonlanan diğer bir proje olan Ape Drone hediye edildi. Genç Arıkovanı’nda kanserle mücadeleye yönelik xCancer en çok ilgi toplayan proje oldu. İlginç fikirleri gerçeğe dönüştürecek ekip bulma uygulaması Ideasity ve Alzheimer hastalarının hayatını kolaylaştıracak AlzhEv de platformda en çok destek alan projeler arasında. Nanobot olarak kanserli hücrelerle savaştığınız sanal gerçeklik oyunu olan XCancer, 58.575 ArıCoin toplayarak birinci oldu.

Girişim ekiplerinde yer almak isteyen genç beyinleri buluşturan IdeaSity 52.775 ArıCoin ile ikinci olurken, Alzheimer dostu ev projesi AlzhEv ise 33.750 ArıCoin ile üçüncü oldu. Kampanya sürecinde 12 projenin sahibi 28 genç yarıştı. Projelere 6120 destek verildi ve 247 bin ArıCoin toplandı.

Başarı hikâyesi yazanlar olacak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Arıkovanı’nın 2016’dan beri girişimcileri ve onların yenilikçi teknolojik projelerini destekçilerle buluşturduğunu söyledi. Terzioğlu, “Arıkovanı aracılığıyla girişimciler, geliştirdikleri teknoloji projelerini hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları kaynağa toplum desteğiyle ulaşıyor.

Genç Arıkovanı kampanyası ile lise öğrencilerinin parlak projelerini, girişimcilerle bir araya getirip etkileşimlerini sağlamayı hedefledik. Gençlerin parlak fikirlerini uygulamaya geçirebilmeleri için onlara araçlar vermeye çalıştık.

Eminim ki geleceğin çözümlerini yaratma yolculuğunun başında olan Genç Arıkovanı’ndaki harika girişimlerden de dünya standartlarında başarılı hikayesi yazanlar olacaktır” dedi.

#ihracat #ithalat #İgeme #muratışık #goldatlantic #gateoftec #girişim #başarıhikayesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!