Reklam
Reklam
escort istanbul

Çin ABD’ye karşı teşvik atağı yaptı.!

Çin, ABD’nin gümrük tehditlerine karşı, ekonomisini canlandırabilmek için devasa ekonomik teşviklerle karşı adım attı.

Çin ABD’ye karşı teşvik atağı yaptı.!
Çin ABD’ye karşı teşvik atağı yaptı.! admin
Bu içerik 261 kez okundu.
Reklam


Çin, ABD ile sürdürdüğü ticaret savaşlarını yaptığı devasa finansal sübvansiyonlarla sürdürüyor. Yapılan devasa sübvansiyonların Çin’in en güçlü silahı olarak görülen ekonomik istikrara zarar verecek boyutlarda olduğu bildiriliyor. Çin Merkez Bankası geçtiğimiz hafta geçtiğimiz hafta ülkedeki altyapı projelerinde kullanmak üzere 70 milyar dolarlık teşvik verdi. Söz konusu alt yapı projelerinin ABD ile yapılacak ticari savaş için hazırlık olduğu bildiriliyor.

Çin ile ABD arasında karşılıklı gümrük tehditleri yaptığından beri Shanghai Borsası’nda yüzde 20’lik değer kaybı yaşandı. Ekonomik gözlemciler Çin’in bu yılki büyüme hedefi yüzde 6.5’e ulaşmasının piyasalara teşvik yapılmadan mümkün olamayacağını söylüyor. ABD ile yaşanacak olası savaş, Çin’in ekonomide büyümeden önce istikrar planlarının da arka plana itilmesine nede oldu. Çin ekonomik istikrar adına, devlet kredisi koşullarını zorlaştırıyor, bankaların rezervlerini arrtırması yönünde baskı yapılıyordu.

Çin Merkez Bankasının ekonomiyi canlandırmak için verdiği teşvik kararı, Trump’un Çin mallarına 500 milyar dolarlık gümrük tehditinden sonra uygulamaya sokuldu. Yapılan bu teşvik borsalarda  düşüşü engelledi.

#ihracat #ithalat #İgeme #muratışık #Çin #ABD #ekonomkibakanlığı #goldatlantic #gateoftec
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!