Reklam
Reklam
escort istanbul

Yastık altına teşvik var.!

Hükümet, yastık altı tasarrufların sisteme girmesi için yeni adımlar atacak. Katılım bankacılığının kaynak yapısını güçlendirmeyi planlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve A takımı, sermaye piyasalarını da yeni araçlarla derinleştirmeyi hedefliyor.

Yastık altına teşvik var.!
Yastık altına teşvik var.! admin
Bu içerik 772 kez okundu.
Reklam

YATIRIMCILARIN GÜVENİ ARTTIRILMALI

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, atıl duran varlıkların ekonomiye çekilmesi gerektiğini belirterek, “Bunun için ilk aşamada yatırımcıların ülkemize güveni arttırılmalı” dedi. Altınların sisteme dâhil olmasının ekonomiye yarayacağına işaret eden Utku, “Ciddi bir kaynak ortaya çıkacak. Bu kaynak katılım bankalarını güçlü kılacak, fonlama maliyetlerini aşağı çekecek” ifadelerini kullandı.

Yüzde 25’e varan faizlerin yatırımları baltaladığını vurgulayan Utku, “Biz de bu ortamda Bireysel Emeklilik Sistemi  ve altın toplama kampanyaları ile tasarruf oranlarını arttırma, faiz oranlarını geriletme derdindeyiz” açıklamalarında bulundu.

TASARRUFLAR ARTMALI

Türkiye’nin tasarruf açığının bulunduğunu dile getiren Utku, şöyle devam etti: “Konu ile ilgili kararlı adımlar atılmalı. Tasarruf artışı için dolar kurunda dalgalanma görülmemeli, finansman ile ilgili sorunlar aşılmalı.  Bu anlamda ekonomi yönetiminin alacağı önlemler hayati önemde. Unutmayalım ki kur dalgalanmalarının önü alınır, finansal istikrar temin edilirse ekonomimiz atağa geçer. Aksi takdirde sıkıntılarla karşı karşıya kalırız. Yüzde 25 faiz oranlarının finansmana erişimi ve yatırımları güçleştirdiği açık.”

REEL SEKTÖRE ÖNEMLİ İMKANLAR

Başkan Erdoğan ve A takımı, reel sektörün de elini rahatlatmayı amaçlıyor. Bu yönde pek çok çalışma yapılacak. Büyümeyi finanse edecek bir mali piyasa oluşturulacak. Sermaye piyasaları derinleştirilecek.  İstanbul Tahkim Merkezi etkin hale getirilecek, kalkınma bankacılığı güçlendirilecek.

#altın #teşvik #ekonomibakanlığı #devletdestekleri #ihracat #ithalat #İgeme #muratışık #goldatlantic #gateoftec
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!