Reklam
Reklam
escort istanbul

TKDK’dan Kadın Girişimcilere Çağrı.!!!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Murat Tunç üretim yapmak isteyen kadınlara çağrı yaparak, “Kadınlar çoğunlukla masa başı iş istiyor. Bunun yerine kendi işyerlerini kurabilir, kendi iş yerlerinin patronları olabilirler. TKDK olarak bizim yaklaşık 70 kalem desteğimiz mevcut. TKDK sadece hayvancılıkla ilgili, besi ve süt inekçiliği ile ilgili destek olduğu algının olmasını istemiyoruz. TKDK olarak 302 yöresel ürünler tedbiri konulu da çalışmamız var.” dedi.

TKDK’dan Kadın Girişimcilere Çağrı.!!!
TKDK’dan Kadın Girişimcilere Çağrı.!!! admin
Bu içerik 248 kez okundu.
Reklam

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  verdiği destekle başvuranları iş sahibi yapıyor. TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç üretim yapmak isteyen kadınlara seslenerek kendilerinden alacakları desteklerle kendi işlerini patronu olabileceklerini vurguladı. TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç ile verilen destekleri ve kadınlara olan çağrılarını konuştuk. Tunç şunları dile getirdi: “Üretim yapmak isteyen bütün kadın girişimcilerin yanındayız. Gelin folklorik bebek ve giysi yapımı, kendi özelimizde Malatya ait yöresel ev yemekleri, örneğin karın bumbar, gibi çalışma yapabilirler.TKDK olarak bizim yaklaşık 70 kalem altında desteğimiz mevcut. TKDK sadece hayvancılıkla ilgili, besi ve süt inekçiliği ile ilgili destek olduğu algının olmasını istemiyoruz. TKDK olarak 302 yöresel ürünler tedbiri konulu çalışmamız var. Bu tedbir içerisinde tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, arıcılık, kırsal turizm, süt ürünleri yetiştiriciliği işlemesi hepsi mevcut. Bunların yanında, ayrıca yöresel ürünleri de destekliyoruz. Bunlar içerisinde el sanatları, yorgancılık, dokumacılık, cam ve eşya, seramik yapımı, tandır yapımı, giysi dekorasyonu, nakış işleme, Malatya’nın yemekleri, yiyecekleri, süpürge yapımı, sepet dokuması gibi girişimlerin tamamını da destekliyoruz.”

“KADIN GİRİŞİMCİLER BİR ARAYA GELEREK YÖRESEL ÜRÜNLERLE İLGİLİ PROJELER HAYATA GEÇİREBİLİRLER”

Tunç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Özellikle el becerileri yüksek kadın girişimcilerimizi bekliyoruz. Çünkü Kadın girişimcilerin sanatsal girişimlerde el becerileri yüksektir. Bununla ilgili olan TKDK tarafından desteklerimiz mevcut. En çok arzuladığımız şeylerden birisi ise birkaç kadın girişimcinin bir araya gelerek yöresel ürünleri ile ilgili, el sanatları ile ilgili bir proje yapıp bu projeyi hayata geçirmesini bekliyoruz. Malatya bu konuda uygun bir şehir. Bu konuda bize başvuranlara arkadaşlarımız danışmanlık da yaparak bilgiler verebilirler. Bu konuda talebi olanlara rehberlik ederek başka kurumlardan da destek olmalarının yollarını gösterir yardımcı oluruz. Bizimle ilgili bir yatırım konusu yok ise diğer Fırat Kalkınma Ajansı, DAP, Tarım gibi alanlara da destek için kendilerine rehberlik edebilir yardımcı olabiliriz. Gerçekten iş yapmak isteyen, bu konuda fikri olan bize gelsin. Asıl amacımız ülkemizin, ilimizin değerlerine sahip çıkmak bunları geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Diğer yandan da ekonomiye katkı sunmaktır. Malatya özelinde baktığımızda, leblebi, tel kadayıf ceviz, salamura, pestil, turşu sarma, mantı, sebze kuruları ev konservesi, pekmez, sucuk, dut pekmezi, süzme yoğurt, yufka ekmeği, Malatya’ya ait ekşili ekmek, su böreği, kuzu dolma, karın bumbar gibi kalemlerin hepsi için başvurabilirler. Destek alarak makine ekipman ve yer yapımı konusunda destek alabilirler. Bu konuda kadın girişimcilere yönelik olarak Yeter ki iş yapsın diyerek kurumumuza bekliyoruz.”

“GİRİŞİMCİ ARKADAŞLARIMIZ ÇALIŞMAKTAN KORKMASINLAR”

Tunç son olarak şunları sıraladı: “ Örneğin birçok insan ev baklavası yemeyi arzu ediyor. İçerisinde doğal ürünlerin olduğuna inandığı, içinde Malatya tereyağının, Malatya cevizinin yer aldığı o lezzeti bulmak istiyor.  Girişimci arkadaşlarımız çalışmaktan korkmasınlar. Gidip bir yerlerde iş aramak yerine kendi işlerinin sahibi olabilirler.  En azından başarılı olamazlarsa da bir iş yapmanın mutluluğunu yaşar, Gerektiğinde ben şu işi yaptım. Şu işle uğraştım, diyerek çocuklarını anlatacakları bir anı da olabilir. Bu anlamda özellikle kadın girişimcilerimiz, kadın arkadaşlarımızın bu konuya önem vermelerini istiyoruz. Fikir almak için dahi olsa TKDK il koordinatörlüğümüze bir çay içmeye bekliyoruz.”

#Kadın #ihracat #ithalat #devletdestekleri #İgeme #Muratışık #gateoftec #goldatlantic #ekonomibakanlığı #Türkiye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!