Reklam
Reklam
escort istanbul

İhracatın büyük hedefi 500 milyon dolar.!

ISPARTA Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, "Isparta'nın 2023 hedefi 500 milyon dolar" dedi.

İhracatın büyük hedefi 500 milyon dolar.!
İhracatın büyük hedefi 500 milyon dolar.! admin
Bu içerik 270 kez okundu.
Reklam

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 2017 yılının ilk 6 ayında 114 milyon dolarlık ihracat yapan Isparta'nın, 2018 yılının aynı döneminde bu rakamı 144 milyon dolara çıkardığını söyledi. Geçen yıla oranlara ihracatta yüzde 22'lik artış sağlandığını aktaran Başdeğirmen, en fazla Çin, Özbekistan ve Almanya'ya ihracat yapıldığını anlattı.
Şükrü Başdeğirmen, "İhracatımız periyodik şekilde, istikrarlı şekilde son 2 senedir yükseliş halinde. Isparta olarak ihracatta çok önemli atılımlar yapıyoruz, beklediğimizden çok iyi sonuçlar alıyoruz. Rakamlarla da bunun gerçekleşmiş olduğu sabitleniyor. Türkiye ortalamasının üzerindeyiz ihracat rakamlarında. Burada 2018 ve 2017 yıllarının aralarındaki farklara bakıyoruz, 6 aylık farklara bakıyoruz, bir önceki ayla aradaki farka bakıyoruz. Bu artışlar istikrarlı şekilde yükseliyor. Biz bundan son derece memnunuz. Biliyorsunuz ki bizim hedefimiz var. Isparta'nın 2023 hedefi 500 milyon dolar. Bu oranlara baktığımız zaman biz bu hedefi kesin yakalayacağımıza inanıyoruz" dedi.


Geçen yılla bu yıl arasındaki artışın çok yüksek olduğunu ve bunun sürekli şekilde devam etmesinin kendilerine umut verdiğini kaydeden Başdeğirmen, "2017 yılının 1 Ocak ile 30 Haziran arasındaki rakam 114 milyon dolar. Bu yılın aynı aylarına baktığımız zaman 140 milyon dolar. Aradaki farka bakıyorsunuz, artışa bakıyorsunuz bu oran yüzde 22. Bu çok önemli bir oran. Türkiye oranının hemen hemen yarıdan fazlasının üzerindeyiz. 2017 haziran ayıyla 2018 haziran aylarına bakarsak yüzde 5'lik bir artış var, sürekli artışlarımız var ama bazı ülkelere baktığımız zaman ülke bazında farklı artışlarımız var" diye konuştu.

#ihracat #İGEME #export #devletdestekleri #teşvikler #dışticaret #foreigntrade #haber #ekonomi #
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!