Reklam
Reklam

Fuar hızlı başladı! İlk günden 400'e yakın uçak satıldı.!

Boeing ve Airbus’in başını çektiği uçak üreticileri 2018 yılının en büyük ticari havacılık olan Farnborough AirShow’a hızlı başladı. İlk günden toplam 399 uçağın satıldığı fuarda Airbus A320neo ve Boeing 737 Max serisi uçaklar siparişte başı çekti.

Fuar hızlı başladı! İlk günden 400'e yakın uçak satıldı.!
Fuar hızlı başladı! İlk günden 400'e yakın uçak satıldı.! admin
Bu içerik 240 kez okundu.
Reklam
Airbus ve Boeing yılın en büyük ticari havacılık fuarı olan Farnborough AirShow’a hızlı başladı ve 269 adedi kesin olmak üzere ilk günden toplam 399 sipariş aldı.
 
Söz konusu siparişlerden 158 adedi daha önce görüşme aşamasında olan ancak nihai olmayan, müşterisi açıklanmayan siparişlerden oluşuyor.
 
Hindistan merkezi Jet Airways, 75 adet Boeing 737 Max 8s verirken, İrlanda merkezli leasing şirketi Goshawk Havacılık 20 adet ve ABD’li Jackson Square ise 30 adet Max 8s siparişi geçti. Rumen Tarom ve Brezilyalı Gol ise sırasıyla 5 ve 15 adet 737 Max 8s siparişini kesinleştirdi. Gol, önceki 30 adetlik Max 8 siparişini ise daha geniş olan Max 10s olarak güncelledi.
 
Boeing’i tercih eden müşteriler arasında 14 adet 777 siparişi veren kargo taşıyıcısı DHL Express ve aynı uçaktan 5 adet isteyen Katar Hava Yolları, 4 adet 787-9s isteyen ABD’nin en büyüklerinden United Airlines da bulunuyor.
 
EN YÜKLÜ SİPARİŞ 80 ADETLE İSMİ AÇIKLANMAYAN BİR AVRUPALI’DAN
 
Airbus cephesinde ise orta, uzun ve ultra uzun mesafeli rotalarda kullanılan geniş gövdeli A350-900s dikkati çekiyor. Çinli Sichuan bu uçaklardan 10 adet, Tayvanlı StarLux ise 5 adet siparişi kesinleştirdi. StarLux’un 12 adet de A350-1000s siparişi bulunuyor.
 
Düşük maliyetli ve genellikle iç hatlarda ya da kısa mesafeli uçuşlarda kullanılan tek koridorlu A320neo serisinde ise Hintli Vistara’nın 13 adetlik siparişi bulunuyor. Firma bu siparişi 50 adede tamamlayabilir. Kuveytli Wataniya ise geçen sene Dubai’de tedarikçisi Golden Falcon üzerinden başlattığı 25 uçak için yapılan görüşmeleri siparişe dönüştürdü.
 
Fransız Airbus, ismi açıklanmayan Avrupalı bir leasing şirketiyle 80 adet A320neo için de mutabakat anlaşması yapıldığını belirtti. Şirketin Goshawk ve Macquarie AirFinance ortak girişiminden de 20 adetlik siparişi bulunuyor.
 
İki devin yanı sıra Brezilyalı üretici Embraer de ilk günden satış yapanlardan. ABD’li United Airlines şirketi Boeing ile birleşeceği kulislerde konuşulan Embraer’in 175 serisi uçaklarından 25 adet isterken, Çinli Urumçi Hava Yolları da 20 adet Comac ARJ21-700s siparişi verdi.
 
TÜRK JETİ HÜRJET DE GÖRÜCÜDE
 
Türk Hava Yolları tarihinde ilk defa dünyanın sayılı havacılık fuarlarından olan Farnborough Airshow’da 120 metrekarelik özel, müstakil alanda (Chalet) varlık gösterdi.
 
Boeing ile aynı bölümde Chalet B12’de yer alan THY, burada işbirliği yaptığı havacılık otoritelerini, şirketleri ve özel misafirlerini ağırlıyor. Öte yandan Türkiye’nin ilk jet motorlu eğitim ve havadan havaya, havadan karaya füzelerle görev yapan yakın hava destek uçağı Hürjet de Londra’da görücüye çıktı…
#uçak #fuar #igeme #ihracat #ithalat #muratışık #THY #türkhavayolları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Manisada Üzüm erken hasat edildi ! Tescilli erken üzümler.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!
Teşvik bilgilendirmeleri tam gaz devam ediyor.!